Tom Peters: Re-imagine!

Nors jau ant mano svetainės staliuko ši knyga guli jau senokai, niekaip neprisiruošiau jos perskaityti. Vieną kartą buvau atsivertęs, bet per daug įkvėpimo iš to negavau, tad nuo to laiko nebuvau jos daugiau palietęs (išskyrus tuos momentus savaitgaliais, kai ateina laikas valyti dulkes). Mažomis dozėmis vartojamas Tom Peters man visai patinka, jis moka priversti susimąstyti ir pagerinti motyvaciją nuversti kalnams, todėl esu pastovus jo internetinio dienoraščio skaitytojas. Bet prisėsti ir paskaityti Re-imagine! buvo per sunku: pirmiausia, dėl neortodoksiško knygos dizaino, kuris labiau tiktų žurnalui, nei knygai (taip, esu per senas tokioms inovacijoms – man knyga turi būti be bereikšmių iliustracijų, skirtingų spalvų fono ir įvairaus dydžio šriftų), ir antra, autoriaus rašymo stiliaus, kuris dažnai artimas entuziazmu trykštančio paauglio minčių srautui, kuris visiškai nevaldomas strakalioja nuo paragrafo link paragrafo, retkarčiais perskrisdamas net į kitą lapo pusę, bet tuoj vėl palikdamas nebaigtą sakinį rymoti prie daugtaškio aptaško žodžius daugybe šauktukų, ir taip, normaliai nepabaigęs minties, paspringsta didžiųjų raidžių santrumpomis: OMFG!

Tiesa, pripratus prie rašymo stiliaus, ši knyga gali būti visai įdomi (bent jau prieš dvidešimt metų rašyta „In Search of Excellence“ man tikrai patiko). Pagrindiniai knygos teiginiai: reikia stengtis būti išskirtiniam, o būti išskirtiniam geriausia įdėjus daugiau darbo (kompanijos turi geriau patenkinti klientą nei konkurentai, darbuotojai turi stengtis dirbti geriau nei kiti, tam kad jie būtų pastebėti), reikia bandyti siekti kuo didesnių tikslų (neblogai turėti ir siekti tikslo pakeisti pasaulį), reikia nenuilstamai ir nuolat tobulėti (asmeninė ženklodara: kurk savo paties prekinį ženklą) bei savo entuziazmu užkrėsti kitus. Beje, didžiąją dalį šių Tom Peters idėjų galima rasti jo webloge: nedidelėmis dozėmis skaityti labai verta.

7 Comments

 1. Šį knyga ilgai buvo mano "noriu" sąraše, bet kai pavarčiau knygyne – nebepirkau. Atbaidė būtent dizainas, o ir Peterso blogą, ko gero, jau buvau metęs skaityt :(

 2. Sveikas Petrai,

  Radau labai idomu ir aukstos kokybes puslapi kuri tau, kaip finansu srity dirbanciam, manau butu idomu pavartyt – turynys susijes su tavo nemegstamom konspiracijom, bet saltinis ir kokybe yra auksciausio lygio tad imetu i si komentara.

  Page is created by:

  Catherine. She is the founding director of Solari, Inc. She previously served as Managing Director and Member of the Board of Directors of the Wall Street investment bank, Dillon, Read & Co., Inc. She also served as Assistant Secretary of Housing/Federal Housing Commissioner at HUD in the first Bush Administration, and was the President and Founder of The Hamilton Securities Group, Inc., a broker-dealer/investment bank and software developer. Catherine has a BA from the University of Pennsylvania, an MBA from The Wharton School, and studied Chinese at the Chinese University of Hong Kong. Catherine publishes the column "Mapping the Real Deal" in Scoop Media in New Zealand and serves on the board of the Gold Anti-Trust Action Commitee, GATA.org.

  www dunwalke.com

  P.S. Kadangi sis komentaras visiskai nesusijes su tema, PRASAU SI KOMENTARA ISTRINTI. Aciu

  Sekmes!

 3. Prie to pacio – kazkada pamenu skaiciau gan idomu tavo komentara apie money laudering ar kazka pan, juodaja ekonomika. Jei nori "inside" info apie black money itaka pasaulio finansu rinkom rekomenduoju "Black Money", a mystery novel by Michael Thomas, a former partner of the Wall Street firm, Lehman Brothers.

  Sorry, kad ne i tema, bet galbut bus idomu, beje tikrai siulau istrint siuos kelis komentarus, nes tikslas – pasidalint info su portfolio manageriais:) – o su tituline tema tai neturi nieko bendro, be to ir blogas nera apie tai.

 4. Apie pinigų plovimą rašiau moxliukas.esu.as/index.pl?id=518

  Paskaitinėsiu, bent jau dunwalke, nes atrodo ganėtinai įdomiai iš pirmo žvilgsnio.

 5. Moxliuk, kur pradinges, jau kelinta savaite jokio komentaro.. GAl ankstyvu ziemos atostogu isejes:)? Beje, ar atradai laiko paskaityt dunwalke? Kokia tavo nuomone? jei idomu galiu imest dar viena linka. Puslapi pildo ex investment bankeris solidziai atidirbes 28 metus – last position was Associate Director & Treasurer.

Comments are closed.