Brian Tracy: 100 absoliučių verslo sėkmės dėsnių

Brian Tracy knygų pavadinimai nieko gero nežada. Jie man primena tas visas standartines populiariosios psichologijos ar vadybos ir savęs tobulinimo knygeles, kurių pagrindinė mintis, kalama taip nieko tikriausiai ir nepasieksiančiai auditorijai, yra „pozityviai mąstyk, drąsiai rizikuok ir greitai tapsi milijonieriumi“. Bet, va, per pastaruosius porą mėnesių „suvalgiau“ jau antrąją Brian Tracy knygą. Ir nors ten nieko tokio labai įspūdingo, ko nebūtų galima rasti kitose panašiose knygelėse, nerašoma, bet man bent jau patinka aiškus ir tiesus autoriaus rašymo stilius: rašoma paprastai, trumpai, be jokių išvedžiojimų ir bandymų pernelyg supaprastinti tekstą, priartinant jį prie nebaigusiųjų vidurinės svajotojų auditorijos. Neturiu nieko prieš šią auditoriją, tiesiog man ne visai patinka primityvūs rašiniai, kuriuose mirga tokios prastos metaforos kaip kad „būk gudrus kaip ežiukas, kai jis susisuka į kamuoliuką vengdamas pavojaus arba vikrus kaip tarakonas, kuris šmurkšt ir greitai greitai nulenda po šaldytuvu, užsidegus šviesai“. O vat Tracy tai išreiškia paprasčiausiai sakydamas „apskaičiuotai venk rizikos ir greitai reaguok į pokyčius“ išvengdamas visų tų palyginimų apie miško fauną. Be to, dar kartais jo knygose galima rasti gana netikėtų Makiaveliškų įžvalgų (kurių, aišku, pilna klasikoje tapusioje Carnegie knygoje): viena iš jų, kuri užkliuvo šioje knygoje — „kiek galima visiems viskuo padėk, nes jie tada jausis tau skolingi, ir taip juos galėsi valdyti“.

Tai kokie tie verslo sėkmės dėsniai? Dirbk uoliau nei kiti, tobulėk, turėk planą, nešvaistyk laiko, palaikyk gerus santykius su klientais, išmok derėtis. Bet svarbiausia tikslingai dėti daugiau pastangų nei kiti.

14 Comments

 1. Tai buvo pirmoji mano knyga apie „sėkmę“ :) . Paskui aišku skaičiau ir Carnegie šedevrą ir dar keletą kitų, bet tiesą pasakius jau atsibodo. Nebeperku tokio tipo literatūros, nes mintys labai kartojasi. Geriau skaityti grožinę literatūrą ir didinti žodžių bagažą bei gilintis į personažų psichologiją, o paskui numappinti viską į realų pasaulį.

  Dar ne pro šalį paskaityti pusiau mokslinius veikalus kaip pvz. „Manipuliacijos vadovas padoriems piliečiams” arba „Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose“.

 2. Gavau šią knygą dovanų, bet dar neskaičiau. Dabar skaitau (klausau) R. Kiyosaki “Du tėčiai-turtingas ir vargšas”, po jos skaitysiu (tavo rekomendacijos dėka) Brian Tracy knygą.

 3. Skaičiau Kiyosakio dvi knygas, norėjau ir daugiau. Bet tos kurias skaičiau tai tų pačių minčių perteikimas įrėminant į kitas situacijas, o kartais ir tas pačias.

 4. Iš pusiau mokslinių apie manipuliacijas dar smagi yra „Influence – The Psychology of Persuasion“. Visai verta skaitymo.

 5. kaip tik gavau sia knyga is amazones – bet speju teks siek tiek nusivilt, nes knyga suteiks tik eiline doze motyvacijos, o rimtu izvalgu apie versla nebus?

 6. brian tracy tai kijosaki2 serija. isleide po 250 knygu apie tai kaip uzkalti milijonus nedirbant

 7. Skaiciau tuos motyvacinius straipsnius, knygeles ir t.t. Pasiekiau stadija, kur man visi tie patarimai ir TOP 10 HOWTO’s atrodo kaip nereikalingos taisykles, kuriu didzioji auditorija vistiek nesilaikys, tik motyvacijos impulsa gaus vienai dienai ar panasiai…

 8. Paprašiau kad žmona padovanotų per kalėdas Bodo Saferio, ir Anthony Robins, knygų, bandysiu laužyti savo mastyma ,nes jau nebenoriu gyventi kaip iki siol, noriu praturteti..kadangi nesimokiau vadybos, bet dirbau praktikoje prekyboje vadybininku jau 10m, tai skaitant malonu atrasti dalykus kuriuos per praktika esi pažinęs… dar galite pažiūrėti http://www.lyderystė.lt, buvau seminare šio žmogaus,nuostabu, manau į tokius dalykus kaip mokslas apie sėkmę reikia žiūrėti su gilia pagarba …

 9. Hm , na pasakysiu jums si bei ta , visu pirma kritikams , ar esat nors vienas parases nors viena gnyga?, ar jusu protas pakankamai pazenges , kad galetumete spresti teisinga tai ar ne? , ar reikalinga? , kam reikalinga ir pan. Uzsiduokite siau siuos klausimus , dar idomu kiek knygu apskritai esate perskaite , ar siekia nors 200 neskaitant mokykliniu vadoveliu ir visokiu skaitalu?Geras kritikas kuris kritikuoja atsargiai.O tiems kuriems patinka – skaitykite , blogiau nebus , gal pavyks susikurti savyje nors siek tiek disciplinos ir jusu pasikeites poziuris i gyvenima jums atnes naudos , milijonu niekas nedalina , bus gerai jei bent ismoksite valdyti tuos pinigus kurie uzdirbami is dabartiniu pajamu , paskui zingsnis po zingsnio.

 10. jo sutinku su amm… pries mane esanciu komentaru. kiekvienas manau skirtingai izvelgia nauda ir jum gal tos knygos nepadeda, nes tik burbat, kad eilines taisykles ir tt, pagyvenkit taip, bent puse metu. manau dviem is 10 gali tokios knygos pakeisti gyvenima,vienas zodis, sakinys gali viska pakeisti. be abejo sekmes niekas nedalina ir be abejo, kad viskas priklausys nuo pastangu kurias idesit, norit kazkokio blt stebuklo kaip uzkalt milijona, kazkokios auksines taisykles, malat kad tas pats per ta pati vietoj malimo pagyvenkit ne viena dvi dienas, o puse metu taip kaip ten mala! sako tos taisyles tik vienai, dvejom dienos duoda stimula, atsipeikek kwanka, reik STENGTIS, daryt o ne ieskot knygos kur blt nejudinant siknos milijonas tau “ateina”. aciu uz demesi. ikitukas :)

 11. Tai, brangieji, pasakykit – ar nors vienas is jusu ka nors padarete, pasiekete, perskaite sias knygas? Ar skaitysite ju daugiau ir dalinsites izvalgomis ir citatomis? Ar pradejoti kurti versla, kuris tapo sekmingas? Nezinau, bet man atrodo, kad tai dar vienas budas pastorinti autoriaus kisene, kuris, zinoma taip ir susikrauna kapital ir tampa “milijonieriumi”.

Comments are closed.