Ką paskutiniu metu skaičiau: R.Immelman, Y.Martel, W.Vaughan

Trys knygos, kurių paskutinius puslapius užverčiau per pastarąsias keletą dienų:

 • Ray Immelman – „Puikus vadovas. Žlugęs vadovas.“ Dar vienas gamybinis romanas, tik šis gal ne toks blogas, kaip didžioji dalis kitų, kadangi pateikia gana įdomų požiūrį į darbuotojų motyvaciją: jai sukurti reikia, jog darbuotojai jaustųsi vienos genties nariai, tada jie puikiai dirbtų kaip viena komanda ir aukotųsi savo genties labui. Patarimai tokie patys, kaip ir kuriant bet kokią aktyvią bendruomenę — bendruomenė būna aktyvi ir susitelkusi, jeigu yra bendras priešas, jeigu naudojamas bendras žargonas, jeigu yra lyderiai, jeigu iškeltas ambicingas tikslas ir t.t. Kaip ir kiekvienas gamybinis romanas, ši knyga greitai atsibosta (bent jau man), o tos kelios naudingos idėjos išbarstytos po visus tris šimtus puslapių. Taip ir norisi, jog geriau jau autorius būtų parašęs glaustą dviejų puslapių straipsnį ta pačia tema, ir taip išmesdamas visą nereikalingą žodžių ir siužeto balastą pataupytų skaitytojo laiką.
 • Yann Martel – „Life of Pi.“ Puiki istorija, daug minčių pamąstymui ir rašymo stilius, kuris neleidžia padėti knygos į šalį. Grožinė literatūra mano rankose atsiduria retokai, bet perskaitęs šią knygą pagalvojau, jog reikėtų jai skirti daugiau savo dėmesio — gerose knygose rašoma ne vien apie investavimo strategijas ;)
 • William Vaughan – „Romantizmas ir menas.“ Knyga gera, kupina enciklopedinių žinių apie XIX amžiaus romantizmo tapybą, tačiau nepriklausau jos tikslinei auditorijai. Beveik visi knygoje minėti tapytojai nebuvo man girdėti, o jų kūrybinės raidos niuansai man per daug smulkūs, kad galėčiau juos atskirti. Kažkiek apie bendrą romantizmo dvasią sužinojau, tačiau tam, kad pilnai galėčiau mėgautis šia knyga, reikėtų žymiai daugiau domėtis meno istorija (o kaip jau esu minėjęs, menas man yra terra incognita).

14 Comments

 1. labas, petrai,
  noreciau pritarti tau ir paantrinti, kad knygu, kuriu esme ir naudingas idejas galima sutraukti i du puslapius yra labai daug. paciam teko ne viena tokia perskaityti,ypac is VZ leidziamu :), ir tada labiausiai man gaila savo laiko, nes galejai tiesiog per 10 min perversti keleta puslapiu koncentruotos informacijos ir efektas butu toks pat.

 2. Žiūrint kokia kalba. Jeigu lietuviškai ir jeigu grožinė, tai gal per 3-4 valandas, jeigu angliškai ir labiau moksliškesnė, tai per 5-6 valandas.

 3. O kaip išmokote taip greitai skaityti? Aš irgi esu savotiškas “knygų žiurkėnas”, bet tamstos tempas yra pavyzdys, ko norėčiau pasiekti. Gal galėtumėt pasidalint slapta metodika? Dėkingas iš anksto :D

 4. Sveiki, Petrai,
  aš ir norėčiau prisidėti prie klausiančiųjų apie tokius skaitymo tempus. Ar naudojama kažkokia speciali “greitojo skaitymo” metodika (nuo viršaus žemyn), ar kaip? Kokiu būdu pavyksta tokiu tempu suvokti informaciją, ir net spėti atfiltruoti, kas yra “bullshit”, o kas verta dėmesio?
  Ačiū ;-)

 5. Nesinaudoju jokiomis slaptomis metodikomis, skaitau kiekvieną žodį, paprastojo (ne greitojo) skaitymo būdu. Kiek esu domėjęsis skaitymo technikomis, tai mano skaitymo greitis yra jau maždaug ties ta riba, kai norint skaityti dar greičiau reikia naudotis teksto skanavimu ir kitokiomis greitojo skaitymo technikomis.

  Skaityti tokiu greičiu išmokau tiesiog daug skaitydamas — specialiai nesistengiau.

 6. Tada ką patartumėte man paprastam mirtingajam, kuris ruošiasi eiti į greitojo seminaro kursus vienai dienai, vyksiantį už kelių savaičių ir kainuosiantį 250eur. Seminaro vedantysis Algirdas Karalius. Ar tai praktiška ir bus kokios apčiuopiamos naudos vėliau?

 7. Atsiprašau, turėjo būti – greito skaitymo kursai. Vis per tą skubėjimą…;)

 8. Likvidui

  Aš turiu iš interno parsisiuntęs knygą rusų k. “Učytes bystro čitat'”. Ten yra pateikiama metodika, kurią įsisavinus, galima išmokt greito skaitymo. Ar veikia – nežinau, nes nesu išbandęs. jei domina – parašyk e-mailą, permesiu.

 9. Petrui: uz 2 psl. straipsni nenurausi tiek pinigu, kiek nuo knygos pirkeju (visam pasaulyje);) Si tendencija galioja daugeliui populiariuju “guru”, kuriu knygu tesiniai dazniausiai kvepia tiesiog grafomanija.

  Likvidui: as asmeniskai lb skeptiskas del Karaliaus, Guogos ir pan. lietuvisku “guru”, tad ir siuo atveju, manau, prasmingiau butu uz tuos pinigus nusipirkt geru knygu atostogoms;)

  Juozui: manau, perskaites originalo kalba Tavo minima knyga, atrodys, kad lietuviskai isties skaitai zaibiskai;)

 10. Vytautui: yra dalis tiesos. Man irgi buvo sunku, bet ne dėl to, kad nemokėčiau skaityti rusiškai, tačiau svetima kalba lieka svetima kalba :)

Comments are closed.