Dienos anekdotas: Lietuvos mokslininkai tiria akcijų rinką

Ruošiausi parašyti apie itin juokingą VU TVM mokslininkų tyrimą apie Baltijos šalių rinkas, bet dėl mano tinginystės bei atidėliojimo mane aplenkė nematomaranka.lt :)

Įdomiausia išvada ta, jog Latvijos rinkos griūtis sukėlė ir Rusijos rinkos nuosmukį:

Todėl galima teigti, kad finansinė griūtis pirmiausia prasidėjo Latvijoje, po to ji persimetė į Rusiją, o galiausiai pasiekė Lietuvą ir Estiją

Ir visai nesvarbu, jog Latvijos rinka beveik neegzistuoja, o jos apyvartos artimos nuliui. Remiantis tokiomis išvadomis būtų galima teigti, jog su keliais šimtais litų (su kuriais visai įmanoma pajudinti visą Latvijos akcijų rinkos indeksą) galima daryti itin didelę įtaką Rusijos finansų rinkoms. Atsitiktinių koreliacijų galima rasti bet kur, jei tik gerai paieškosi, bet koreliacija ne visada reiškia priežastingumą.

9 Comments

  1. Pamirso ivertinti automobiliu prekeivio Alvydo is Marijampoles itaka finansu rinkoms… Labai gaila, kad tokie autoriai dar vadinami akademikais ir desto universitete.

  2. pastebėjau ir premjero Andriaus įtaką US stock’ams – kiekvieną kartą lankydamasis tame žemyne, nepraleidžia progos investuotojams pademonstruoti ryškia raudona indeksų spalva, kad safeheaven, tai investijos į Lietuvą:)

  3. Na, jie tikriausiai labai kruopščiai ir teisingai atliko statistinę analizę, tačiau padarė esminę klaidą formuluodami prielaidas ir išsikeldami hipotezes. Nes tą visų pirma reikia daryti remiantis ekonomine logika ir tik tada tikrinti tikrinti hipotezes statistinės analizės metodais. Priešingu atveju galima gaut labai linksmų rezultatų :D

  4. Jooo, cia jie tikrai nusipezejo i lankas atlikinedami savo regresines analizes… Pats studijuoju TVM, tai zinau, jog Stunguriene tikrai apie finansus nieko nenutuokia, nes ji yra gryna matematike, tai jos tokie rezultatai manes nestebina, taciau Dubinskas, manau, tikrai supranta elementarius priezastinius rysius, todel neisivaizduoju kaip jo pavarde galejo atsidurti prie sito darbo (nebent mano nuomone apie ji klaidinga). Teigiama koreliacija yra ir tarp ledu pardavimu ir skenduoliu skaiciaus :) bet gal abu yra itakojami silto oro?
    P.S. Greiciausiai kokie nors latviu spekuliantai itakjo ir vakaryksti Dow Jones 1000 tasku kritima :)

  5. Na mūsų aukštasis mokslas išgyvena tikrai puikius laikus :) ir kaip tokie akademikai verkia, kad algos mažos?

  6. mazejanti gimstuma Lietuvoje statistikai paaiskinti mazejanciu gandru skaiciumi irgi butu galima ;)

  7. Turejau egzamina pas ta pacia Stunguriene ir per aplinkui uzklausem apie tyrima ir straipsni. Ji pati buvo pasipiktinusi ir teige, jog cia zurnalistai iskraipe ju pasisakymus, nes jiems “reikejo sensacijos”, kad butu daugiau skaitanciu. Tikiu, jog taip ir buvo, nes pats negalejau patiketi kai pirma karta perskaiciau straipsni. Cia jau reikia mesti dideli akmeni i zurnalistu darza del ju sensaciju darymo! Patys nemoka geru straipsniu rasyt, kad pritrauktu skaitytojus, tai galvoja kaip is kitu pasijuokti…

Comments are closed.