Kaip skiriasi partijos pagal Manoseimas.lt duomenis

Prieš kelias dienas pasirodė manoseimas.lt svetainė, kurioje, atsakius į 12 klausimų, galima pasilyginti, kuri partija buvo arčiausiai jūsų nuomonės. Buvo įdomu paanalizuoti, kurios partijos yra panašiausios ir kiek jos skiriasi. Liberalai ryškiai kitokia opozicinė partija, bet išties, jiems artimiausi socialdemokratai, o ne konservatoriai.

4 Comments

 1. Python variantas: https://mindey.com/moxliukas/petras-manoseimas-pca . :) Žodžiu, o tai gal galvoji į LR seimą kandidatuoti? Paprastai PCA yra naudojamas, kai reikia tikrai didelio dimensijų skaičiaus duomenis atvaizduoti žemesnės dimensijos erdvėje… Čia tik 12 dimensijų, bet yep, žmogus yra ribotas regos gebėjimu įsivaizduoti tik tris. Deja, trečioji komponentė mažokai jau informacijos neša…

 2. Sveiki,

  ačiū už pasidalinimą. Gal galėtumėte trumpai brūkštelėti:
  1. Kas yra pradiniai duomenys (manoseimas.cvs faile esantys skaičiai)?
  2. Būtų labai įdomu sužinoti, kaip Jūs sukuriate savo puslapį. Mano nuomone visa analizė daryta su Rstudio, o tinklaraštis sukurtas su WordPress, tačiau kaip Rmd sujungiate su WP, būtų labai įdomu sužinoti.

  1. Sveikas,

   1. Manoseimas.lt atsakius į 12 klausimų galima pasitikrinti, kaip kiekviena partija balsavo kiekvienu iš jų. Pavyzdžiui, šauktinių klausimu TT 92% balsavo „už“, o AW – tik 72%. Procentus išrankiojau ranka iš HTML kodo.

   2. Rmd faile nustatytas output: html_fragment. Renderinu, tada uploadinu į serverį ir įterpiu su WordPress įskiepiu Include-Me.

Comments are closed.