Metinė skaitymo apžvalga ir tikslai 2024-iesiems

2023-ieji skaitymo prasme buvo patys produktyviausi metai mano gyvenime – likus keletui dienų iki metų pabaigos, mano perskaitytų knygų sąraše yra 76 knygos. Paminėsiu tik keletą, kurios man labai patiko:

 • Džonatanas Swiftas – „Guliverio kelionės“. Juokinga satyra, bet su giliomis mintimis; klasika, kuri anaiptol nėra vien tik vaikiškos istorijos.
 • Joshua Foer – „Moonwalking with Einstein“. Labai gera knyga apie tai, kaip veikia mūsų atmintis.
 • Alma Braziūnienė – „Bibliofilija kaip asmenybės raiška: Kazio Varnelio biblioteka“. Padėjo sau susidėlioti mintis, kokios knygos mane domina, ir pažvelgti į savo biblioteką kaip į kolekciją.
 • Robert Leonhart – „The Principles of War in the Information Age“. Informacijos amžius pakeitė karo pobūdį ir karas informacinėje erdvėje vyksta nuolat.
 • Oliver Darkshire – „Once upon a Tome. The Misadventures of a Rare Bookseller“. Labai ryškus ir juokingas pasakojimas apie antikvarinio knygyno gyvenimą. Šiemet man labai artima tema.
 • Henry Norman – „All the Russias“. Ši knyga, rašyta prieš Rusijos revoliuciją, man buvo staigmena: į Rusiją buvo žiūrima kone panašiai kaip į dabartinę Kiniją, lyg tai būtų pati moderniausia ir greičiausiai auganti, itin sparčią pramonės plėtrą išgyvenanti šalis. Ateitis jau XX amžiaus pirmame dešimtmetyje priklausė Rusijai. Tik viskas pakrypo kiek kitaip.
 • Merlin Sheldrake – „Entangled Life“. Gera knyga apie grybų svarbą pasaulyje.
 • Christine Petto – „When France was King of Cartography“. Į senus žemėlapius po šios knygos žvelgiu ne vien kaip į meno kūrinius, bet kaip į propagandos arba valstybių administravimo įrankius. Nuo šiol visada užduodu klausimą, kokiu tikslu vienas ar kitas žemėlapis buvo sudarytas ir kokiais šaltiniais buvo remtasi – tame labai daug geopolitikos ir propagandos.
 • Mark Haddon – „The Curious Incident of the Dog in the Night-Time“. Turbūt labiausiai šiemet įstrigusi grožinės literatūros knyga, nepaprasta savo paprastumu.
 • Donald Norman – „Design of Everyday Things“. Visiška klasika apie daiktų dizainą, praverčia ir darbe kuriant informacines sistemas.

Kitais metais tikriausiai tiek daug knygų nebeperskaitysiu, nesitikiu pakartoti šio rekordinio derliaus. Tačiau be knygų, kurios jau suplanuotos knygų klubui norėčiau įveikti kelis sudėtingus veikalus: eilėje laukia šeši Skrivecko Biblijos vertimo tomai, taip pat šeši mūrininkijos istorijos tomai. Norėčiau pabandyti vienu metu skaityti Homero „Odisėją“ ir Joyce’o „Ulisą“. Abi šios knygos – ne lengvi riešutėliai. Žiūrėsim, kaip čia gausis.

One Comment

 1. Man patinka sekti tavo knygų apžbalgas, nesustok :)

  O The Curious Incident of the Dog in the Night-Time yra viena geriausių skaitytų knygų.

Palikite komentarą